وب سایت آموزش قوانین مالیاتی

مشاوره مالیاتی با مشاوران مالیات مجرب راوی حساب

مشاوره مالیاتی

به موجب اصل 51 قانون اساسی وضع هرگونه مالیات توسط دولت می بایست به موجب قانون انجام شود. در واقع دریافت مالیات ها و عوارض از شهروندان ممنوع است، مگر به موجب قانون. قانون مالیات های مستقیم، قانون مالیات بر ارزش افزوده، قانون مالیات بر درآمد و ... به عنوان برخی از قوانینی شناخته می شوند که به موجب آن شهروندان می بایست انواع مالیات ها را به دولت پرداخت کنند.

سازمان امور مالیاتی کشور مرجع صالح برای انجام انواع خدمات مالیاتی از جمله تکمیل اظهارنامه های مالیاتی می باشد. از نظر علم مالیه عمومی انواع مالیات ها به دو گروه کلی مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می شوند. مالیات های مستقیم مثل مالیات بر درآمد و مالیات بر دارایی به طور مستقیم از شهروندان دریافت می شود. برای مثال به موجب قانون بودجه سال 1402 مشاغل با درآمدهای 10 میلیون تومان در ماه، از پرداخت مالیات بر درآمد معاف گردیده اند. همچنین در مورد مشاغل با درآمد بالای 35 میلیون تومان، 7 درصد مالیات تعلق می گیرد.

در مقابل مالیات های غیرمستقیم مثل مالیات بر ارزش افزوده بدون این که مودی مالیاتی نسبت به این موضوع آگاه باشد در ضمن خرید کالا یا استفاده از خدمات خاصی از مودی مالیاتی دریافت می شود. در ادامه این نوشتار ضمن بررسی برخی از مهمترین مفاهیم مربوط به امور مالیاتی، برخی از نکات حقوقی مهم در زمینه مشاوره مالیاتی را مورد بررسی قرار می دهیم.

مشاوره مالیاتی در خصوص انواع مالیات ها

با توجه به ابعاد حقوقی پیچیده ای که در مورد پرداخت انواع مالیات ها وجود دارد، مشاوره مالیاتی از جمله امور مهم و ضروری برای واحدهای تجاری به شمار می رود. برای دریافت مشاوره مالیاتی می بایست به وکیل مالیاتی مراجعه کرد. وکلای مالیاتی و حسابداران مالیاتی با بررسی مولفه های گوناگون یک واحد تجاری مثل میزان تولید، میزان درآمد، سود قابل پیش بینی و ... تحلیل های حقوقی مناسب را بررسی کرده و به مودی مالیاتی ارائه می دهند.

همچنین با برخورداری از مشاوره مالیاتی، می توان در مورد بخشودگی های مالیاتی اقدامات قانونی مناسب را انجام داد. در حال حاضر برای تکمیل اظهارنامه مالیاتی و پرداخت انواع مالیات های مستقیم می بایست به شیوه غیر حضوری اقدام کرد. برای این کار باید به سامانه اینترنتی اداره امور مالیاتی کشور به نشانی tax.gov.ir مراجعه نمود.

 از جدول زیر می توانید خدمات خود را انتخاب و سپس فرم مشاوره مالیاتی را تکمیل تا با شما تماس بگیریم.

 

ردیف موضوع مشاوره مبلغ و زمان مشاوره
1 مشاوره و راهکار در خصوص مالیات بر تراکنش های بانکی و دستگاه پوز تماس بگیرید
2 ارائه راهکار مالیاتی برای اشخاص حقیقی تماس بگیرید
3 ارائه راهکار مالیاتی برای اشخاص حقیقی تماس بگیرید
4 شرکت در جلسات هیات های حل اختلاف و رسیدگی تماس بگیرید
5 تسلیم اظهارنامه های ارث، انحلال، درآمد اتفاقی، ارزش افزوده و مستغلات تماس بگیرید
6 تسلیم اظهارنامه عملکرد اشخاص حقیقی (گروه سه‌گانه) تماس بگیرید
7 تسلیم اظهارنامه عملکرد اشخاص حقوقی تماس بگیرید
8 مشاوره در خصوص مالیات ارزهای دیجیتال و راهکار تماس بگیرید
9 مشاوره و راهکار در خصوص راه اندازی صرافی ارز دیجیتال و ساخت زیربنا به لحاظ مالیاتی تماس بگیرید
10 سرمایه گذاری در بازارهای جهانی و فارکس و بورس ایران تماس بگیرید

فرم مشاوره

برای دریافت مشاوره اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس بگیرند .