وب سایت آموزش قوانین مالیاتی

پلمپ دفاتر قانونی

  • نویسنده : محمدجواد عظیمی فرد

  • تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۵

  • تاریخ بروزرسانی : ۱۴۰۲/۰۸/۱۳

  • ثبت نظر

بانک جامع بخشنامه ها

آموزش مالیات

طبق قانون مالیات های مستقیم مشاغل گروه اول و تمامی شرکت ها باید قبل از شروع سال مالی دفاتر روزنامه و کل خود را پلمپ کنند و از ابتدای سال مالی که همان سال شمسی است شروع به تحریر دفاتر خود کنند. حال اینکه این دفاتر روزنامه و کل چگونه باید پلمپ شوند در ادامه توضیح می دهیم و البته یک ویدیو هم برای شما فراهم کرده ایم تا بصورت درست بتوانید با سامانه کار کنید.

چه زمانی باید دفاتر پلمپ کنیم؟

چه زمانی باید دفاتر پلمپ کنیم؟ قبل از شروع سال مالی باید دفاتر روزنامه و کل پلمپ شده باشند که از ابتدای سال مالی یعنی یکم فروردین بتوانیم دفاتر خود را تحریر کنیم. این زمان می تواند از نیمه دوم سال یعنی بعد از شهریور ماه شروع شود و تا 29 اسفند ماه ادامه داشته باشد. اینکه میگوییم نیمه دوم سال به این دلیل که در سامانه اجازه پلمپ دفاتر را برای سال آینده به ما بدهد یعنی اگر شما زودتر به این موضوع دسترسی داشتید باز هم می توانید دفاتر خود را پلمپ کنید.

تاریخ پلمپ دفاتر در سامانه ملاک است نه زمانی که دفاتر به دست مودی میرسد. یعنی اگر شما در تاریخ 28 اسفند ماه درخواست پلمپ دفاتر دهید و مدارک خود را تحویل پست دهید مورد تایید است با اینکه در ابتدای فروردین ماه دفاتر به دست شما می رسد چون تاریخ پلمپ دفاتر براساس درخواست شما در سامانه ثبت می شود.

 

عدم پلمپ دفاتر در موعد مقرر

در صورتیکه دفاتر خود را در موعد مقرر پلمپ نکنید طبق قوانین مالیاتی علی الراس می شوید. البته علی الراس شدن دلایلی دارد که می توانید با مراجعه به مقاله علی الراس اطلاعات بیشتری کسب کنید.

نحوه پلمپ کردن دفاتر

برای چگونگی پلمپ دفاتر برای شما یک ویدیو از سامانه ثبت شرکت ها آماده کرده ایم تا به صورت کامل آموزش را فرابگیرید و بتوانید برای مجموعه خود دفاتر قانونی روزنامه و کل را پلمپ کنید. ( این ویدیو بخشی از محصول آموزشی صفر تا صد دفاتر قانونی می باشد.)

 

 

اصلاح اظهارنامه پلمپ دفاتر

در صورتیکه اشتباهی در پلمپ دفاتر انجام داده اید بسادگی می توانید با مراجعه به مراحل قبل تر آن را ویرایش کنید. اگر تمام مراحل را تکمیل کرده اید و گزینه تایید اطلاعات را ثبت کرده اید می توانید با مراجعه به ادرسی که در عکس زیر قرار داده ام مراجعه و درخواست خود را کنسل کنید و از ابتدا مجددا طبق فیلم آموزش مالیات پیش بروید

پلمپ دفاتر قانونی

پلمپ دفاتر قانونی

 

پرداخت هزینه پلمپ دفاتر 98

بعد از اینکه درخواست خود را مبنی بر پلمپ دفاتر قانونی در سامانه ثبت شرکت ها ثبت کردید باید اسناد زیر را از طریق اداره پست به سازمان ثبت شرکت ها ارسال کنید.

  • پروانه کسب / آخرین روزنامه رسمی
  • کپی کارت ملی
  • دو نسخه رسید پذیرش اینترنتی درخواست پلمپ دفاتر (یک نسخه روی پاکت پستی چسبانده می شود)
  • اظهارنامه پلمپ دفاتر (بعد از تکمیل درخواست از طریق سامانه باید پرینت شود.)

سپس با مراجعه به صفحه زیر کد رهگیری یا بارکد پستی را وارد کنید و مبلغ تعیین شده را بصورت آنلاین پرداخت کنید. بعد از پرداخت مبلغ نهایتا تا 2 هفته بعد دفاتر به دست شما می رسد.

پلمپ دفاتر قانونی

پلمپ دفاتر قانونی

 

در صورتیکه برای پلمپ دفاتر ابهامی دارید می توانید سوال خود را در قسمت نظرات ذکر کنید.

 

نظرات کاربران

تعداد نظرات : 0