وب سایت آموزش قوانین مالیاتی

دانلود رایگان مقاله حسابداری با ترجمه

  • نویسنده : محمدجواد عظیمی فرد

  • تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۱۳

  • تاریخ بروزرسانی : ۱۴۰۲/۰۹/۰۳

  • ثبت نظر

بانک جامع بخشنامه ها

آموزش مالیات

 

حسابداری جز مشاغلی است که در هر رده ای که باشید می توانید از آن کسب درآمد کنید ولی اگر دوست دارید تا پیشرفتتان در حسابداری اوج بگیرد و از رقبای خود جلو بزنید نیاز است تا همیشه خودتان را به روز نگه دارید. برای به روز بودن نیاز است تا روزانه زمانی را اختصاص دهید و کتب و مقالاتی را بخوانید. در بعضی مباحث که علم در داخل ایران تولید می شود بهترین منبع برای یادگیری کتب داخلی و پیگیری افرادی صاحب نام در همان حوزه کاری می باشد. اما در حوزه هایی مانند حسابداری و خدمات مالی که در داخل کشور ما تولید نمی شود نیاز است تا با استفاده از مقالات حسابداری زبان اصلی از آنها بهره ببریم.

 

مقالات ISI و دیگر مقالات معتبر در این زمینه می تواند به ما کمک کند. اگر زبان تخصصی شما ضعیف است نیاز است تا مقداری زبان تخصصی خود را تقویت کنید که بهترین راه خواندن همین مقالات است البته مقالاتی که دارای ترجمه باشد. در سایت راوی حساب سلسله مقالات حسابداری رایگان را برای شما قرار می دهیم تا بتوانید از آنها استفاده کنید. ضمنا تمام مقالات حسابداری انگلیسی که برای شما قرار می دهیم ترجمه روان آن را هم قرار می دهیم تا بتوانید بهتر مقالات را درک کنید.

 

مقاله رایگان حسابداری

مقاله حسابداری رایگان

 

نمونه ای از مقاله را در قسمت پایین تر می توانید ملاخضه کنید. برای دانلود تمام مقاله از لینک دانلود پایین صفحه استفاده کنید.

 

پیشنهاد می شود : قانون مالیات را قورت بده

 

Financial statement

The main part of financial reporting is a set of accounting reports called financial statements. Financial statements summarize in a few pages the financial resources, obligations, profitability and cash flows of a business. A complete set of financial statement includes balance sheet, the income statement, the statement of owners’ equity and the statement of cash flows. Several pages of notes, containing additional information, are also accompanied to the financial statements

.

 

صورت های مالی

بخش اصلی گزارش دهی مالی مجموعه ای از گزارش های حسابداری به نام صورت های مالی است. صورت های مالی منابع مالی، تعهدات، سودآوری، و جریان های نقدی یک واحد انتفاعی را در چند صفحه خلاصه می کند. یک مجموعه کامل صورت های مالی شامل ترازنامه، صورت سود زیان، صورت حقوق مالکان و صورت جریان های نقدی است. چندین صفحه یادداشت نیز، حاوی اطلاعات اضافی به صورت های مالی ضمیمه می شوند.

 

 

پیشنهاد می شود : کتاب الکترونیکی صفر تا صد حسابداری در یک هفته

 

User of accounting information

As it is noted above, the primary use of accounting information is for decision making by different users about an economic entity. Two groups of users make decisions based on information provided by the accounting department within the organization. Internal users, who are executives and managers, need information for planning and controlling the affairs of the entity. External users have supplied money to the business or have some other interest in the business that will be served by information about its financial position and operating results. This second group includes owners, lenders, banking, other creditors, labor unions, governmental agencies, and the public.

 

استفاده‌کنندگان اطلاعات حسابداری

چنانکه بالا ذکر شد، کاربرد اولیه اطلاعات حسابداری برای تصمیم گیری توسط استفاده کنندگان مختلف درباره یک واحد اقتصادی است. دو گروه استفاده کننده بر اساس اطلاعات فراهم شده به وسیله سیستم حسابداری تصمیماتی را اتخاذ می کنند. استفاده کنندگان داخلی، که مجریان و مدیران هستند، به اطلاعات برای برنامه ریزی و کنترل امور موسسه نیاز دارند. استفاده کنندگان خارجی، پول به موسسه عرضه کرده‌اند یا نفع دیگری در موسسه دارند که با اطلاعات درباره وضعیت مالی و نتایج عملیات آن بهتر تأمین می‌گردد. این گروه دوم استفاده کنده شامل مالکان، قرض دهندگان، بانک‌ها، سایر بستانکاران، اتحادیه های کارگری، نمایندگان دولتی و مردم است.

 

پیشنهاد می شود : معیارهای انتخاب نرم افزار حسابداری

 

برای دانلود کامل مقاله لطفا فرم زیر را پر کنید و سپس فایل مربوطه را دانلود کنید.

 

 

جمع آوری شده توسط راوی حساب

منبع: کتاب زبان تخصصی عبدالرضا تالانه

 

نظرات کاربران

تعداد نظرات : 2

وب سایت آموزش قوانین مالیاتی

۱۲ فروردین ۱۴۰۳ - صدف

من کتاب قانون مالیات رو میخونم و واقعا عالیه واقعا کمکم کرد .
وب سایت آموزش قوانین مالیاتی

پشتیبان سایت

کتاب بزودی چاپ و در سایت عرضه می شود
وب سایت آموزش قوانین مالیاتی

۰۸ دی ۱۴۰۲ - مژگان

عالی
وب سایت آموزش قوانین مالیاتی

راوی حساب

ممنون از شما