وب سایت آموزش قوانین مالیاتی

خروج از دایره امن

  • نویسنده : محمدجواد عظیمی فرد

  • تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۱۳

  • تاریخ بروزرسانی : ۱۴۰۲/۰۷/۲۹

  • ثبت نظر

بانک جامع بخشنامه ها

آموزش مالیات

خلاصه ای از ویدیو “خروج از دایره امن”

در این مطلب می خواهیم چالش های مربوط به افراد فعال در حوزه مالی را بررسی کنیم. موضوع مورد نظر ما تو این بخش گرفتار شدن در دایره امن هست. مثلا شما یک شغل مثل حسابداری و یا حسابرسی و یا مالیاتی و … رو انتخاب میکنین، و این شغل فقط مربوط به مالیات نیست هر شغلی را می تواند فرابگیرد. در حقیقت می خواهیم بدانیم چرا افراد حوزه مالی توی دایره امن خودشون گرفتار میشن. و وقتی هم تو این دایره هستند بیشتر گله می کنند که چرا پیشرفتی در کارشون نیست، به طوریکه هیچ وقت به آن چیزی که می خواستند نرسیدند.

 جواب این سوال ها هم این هست که این افراد در دایره امن خودشون گیر افتادند. وقتی هم به این افراد این مورد گوشزد میشود، سریع گارد میگیرن. این افراد به طور کلی با تغییر مخالفت می کنن. به طوریکه از انجام تغییر ترس و واهمه دارند. در حقیقت ترس این افراد به خاطره دایره امنی هست که در آن گیر افتادند. برای ما هم این طور جا افتاده که مغز ما جلوی انجام کارهای ما را میگیرد.

در حقیقت مغز ما به صورت مغز قدیم و مغز جدید هست. وظیفه مغز قدیم ما حفظ بقای ما هست و حتی میتواند حوادثی را هم به یاد مان بیاورد درحقیقت حوادثی به یادمان می آید که همیشه آنها توسط مغز سانسور می شده اند. ولی وظیفه مغز جدید این هست که کارهای احساسی و دیگر فرآیند ها را کنترل نماید. حال ارتباط بین مغز قدیمی و دایره امن این هست که مثلا در یک شرکت هستیم و از شرایط موجودی که در شرکت هست رضایت کاملی نداریم، مثلا دوست داریم که در بخش مالیاتی فعال باشیم ولی در این قسمتی که در حال حاضر هستیم مشغول یک کار دیگر هستیم.

حال برای این که بخواهیم جایگاهمان را تغییر دهیم با ترس فراوانی مواجه خواهیم شد. در حقیقت این کار مغز قدیم هست، که قصدش حفاظت از ما می باشد. به طوری که وقتی بخواهیم جایگاهمان را تغییر دهیم مغز قدیم ما می گوید که اصلا نرو، چون  این جا از مزیت های زیادی برخورداری. و حتی پیش گویی هم برای ما انجام میدهد و میگوید شرایط جدید فلان هست و ممکن هست که خطری شما را تهدید کند. در اثر تکرار این ترس ها در ذهن مان، هیچ تغییری نخواهیم کرد.

این مورد دقیقا نشان می دهد که ما  چگونه در دایره امن خودمان قرار میگیریم و تمامی زمینه های زندگی ما را نیز تحت تاثیر خودش قرار می دهد. در حقیقت این فقط مربوط به بخش مالی نیست و تمامی بخش ها را نیز تحت کنترل خودش خواهد داشت. مغز قدیم ما مزایای حال حاضر را در ذهن ما مرور میکردد و ترس غیر واقعی آینده را به صورت تکراری در ذهن مان تکرار خواهد نمود.

اگر شما به عنوان یک فرد مالی در حال فعالیت هستید باید قدرت مدیریت شغل و شرایطش را داشته باشید. و در کمترین زمان شما در دایره امن خودتان گرفتار خواهید شد. چون شما در حال برقراری ارتباط با چالش های جدید هستید و این مورد می تواند ترس های زیادی برای شما ایجاد کند. چون ذهن شما نسبت به موقعیت های جدید نیاز به زمان دارد تا عادت کند.

 مدت زمان هم متفاوت خواهد بود هم می تواند  6 ماه باشد و حتی می تواند دو سال باشد تمامی این ها بستگی به شرایط دارد. با اتمام این بازه زمانی شما نیاز دارید که یک اقدام جدیدی را انجام دهید. اگر شما این کار را نکنید، گرفتار دایره امن خودتان خواهید شد. اگر برای خودتان چالش های جدیدی ایجاد کنید، چند مزیت برایتان خواهد داشت مثلا: همیشه در حال رشد و پیشرفت خواهید بود.

اتفاقات خیلی خوبی هم برای شما در خصوص چالش های جدید رخ خواهد داد. همچنین اعتماد به نفس و عزت نفس شما هم بالاتر می رود که باعث میشود در آمد شما بیشتر شود و، جایگاه کاری شما ارتقا یابد. از یک جایی به بعد چون ایده های جدیدی هم در ذهن تان جاری خواهد شد، شما دیگر قصد تان کارمند بودن نخواهد بود، درو اقع قصد تان این است که کسب و کار شخصی خودتان را داشته باشید.

با وجود این شرایط اگر موارد بدی هم برایتان پیش بیاید، سریعا برای ایجاد تغییرات اقدام خواهید کرد. حال وجود این دایره امن در بخش مالی کار را برای ما خیلی سخت می کند. در بخش مالیاتی، دایره امن زمانی بوجود می آید که ما بستر یک کار را میچینیم و در بعضی مواقع هم بستر کار به خودی خود وجود دارد و ما فقط بر آن مسلط خواهیم شد. بعضی مواقع که شرایط خیلی خوب باشد، دایره امن هم گسترده تر می شود.

 در این خصوص دیگر شرایط ارتقا و تغییر به ذهن ما خطور نخواهد کرد. ولی در صورتی که شرایط به ضرر شما می باشد باید به دنبال تغییر باشید. اگر شما شرایط بهتری هم نسبت به محیط کاری خودتان داشته باشید دیگر نیازی به تغییر و ترک کارتان نخواهید داشت. حال  اگر شما در جایی و مکانی باشید که قدر شما را ندانند از طرف کائنات فرصت های جدیدی به روی شما بازخواهد شد

. تمامی موارد هم به صور اتفاقی برای شما رخ خواهد داد. تنها و ظیفه شما این هست که روی پیشرفت مهارت هایتان کار کنید تا کائنات همه چیز را در اختیار شما قرار دهد. شما اصلا نیاز به نگرانی ندارید فقط باید روی خودتان و مهارت هایتان کار کنید. در واقع ما نان لیاقت مان را می خوریم. نان عزت نفس مان را میخوریم.

مثلا اگر ما جایی با حقوق 5 میلیون کار می کنیم، در واقع لیاقت ما همین 5 میلیون تومان هست. باید بدانید که هر حقوقی که میگیرید متناسب با لیاقت شما می باشد. برای در آمد بیشتر شما نیاز دارید تا باور های بزرگتری داشته باشید. عزت نفس و لیاقت بیشتری هم داشته باشید. غیر از این موارد هیچ چیزی امکان پذیر نخواهد بود. در واقع هر پولی که شما بدست می آورید بر اساس لیاقت شما می باشد. این موارد به شانس هیچ ارتباطی ندارد. شما باید موضوع دایره امن را بسیار جدی بگیرید.

 به هیچ عنوان نباید حتی برای یک روز در دایره امن خودتان قرار بگیرید. دایره امن مانع رسیدن ما به پیشرفت می شود. هر روز و هر سال و هر ماه و یا حتی هر سال باید یک چالش جدید را برای خودتان ایجاد نمایید. بعد از یک مدت اعتماد به نفس و لیاقت و عزت نفس بیشتری را بدست می آورید.

درواقع تمامی کارها برایتان آسان خواهد بود. مثلا برای انجام کار صورت های مالی به سازمانی میروید و اصلا شما هیچ دانشی از انجام کار ندارید و با پارتی به سر این کار رفتید، در واقع به هیچ نتیجه ای از انجام این کار نخواهید رسید. تمامی این افرادی که فکر میکنند همه چیز به پارتی ارتباط دارد گرفتار دایره امن خودشان هستند. تمامی این افراد گرفتار بازی های مغز خودشان می شوند.تنها و بزرگترین برنامه ریزی برای انجام این هست که گرفتار دایره امن نشیم. همیشه هم باید سعی کنیم یک چالش جدید داشته باشیم.

پس برای اینکه گرفتار دایره امن نشوید باید برای خودتان برنامه ریزی کنید، به هیچ عنوان هم خودتان را سرزنش نکنید. سعی کنید با خودتان مهربان باشید و گرفتار نتیجه کار نشوید. سعی کنید بیشتر تمرین داشته باشید. بر این اساس به اهدافی که می خواهید خواهید رسید.

در این زمینه و مطالبی که در این ویدیو گفته شد دیدگاه خود را وارد نمایید. شما می توانید در راستای افزایش مهارت های خود در دوره مقدماتی حسابداری شرکت کنید و برای شرکت دوره به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

نظرات کاربران

تعداد نظرات : 1

وب سایت آموزش قوانین مالیاتی

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - مسعود

عالی بود مرسی از سایت خوبتون🙏🌹
وب سایت آموزش قوانین مالیاتی

راوی حساب

شما لطف دارین