وب سایت آموزش قوانین مالیاتی

راس گیری چک در اکسل

  • نویسنده : محمدجواد عظیمی فرد

  • تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۱۳

  • تاریخ بروزرسانی : ۱۴۰۲/۱۲/۱۶

  • ثبت نظر

بانک جامع بخشنامه ها

آموزش مالیات

این روز ها کمتر سیستم کامپیوتری پیدا می شود که نرم افزار همه کاره اکسل(راس گیری چک در اکسل) روی آن نصب نباشد با اکسل تقریبا همه کار می شود انجام داد و اگر بتوانیم با آن کد نویسی انجام دهیم دنیای دیگر بر روی خود باز کرده ایم. تا حالا این موقعیت پیش آمده تعداد زیادی چک بدستتان رسیده باشد و بخواهید آنها را بررسی کنید که مثلا میانگین تاریخ هایشان چه روزی می شود؟ که اصطلاحا به آن راس گیری چک در اکسل گفته می شود. راس گیری ابزاری است که معمولا بسیار از آن استفاده می کنند و می توانند محاسبات لازم را انجام دهند و در آموزش حسابداری اهمیت زیادی دارد.. 

 

راس گیری با چک

راس گیری

 

آموزش نحوه راس گیری با اکسل

راس گیری چک روش محاسبه سررسید واقعی تعدادی اسناد دریافتی با مبالغ مختلف و در تاریخهای مختلف می باشد. فرض کنید می خواهید در یک معامله با استفاده از چکهای متنوع مبلغ و تاریخ مشتریان خود، مبلغ ۱۰ میلیون ریال را برای ۴۵ روز بعد پرداخت کنید، می توانید از راس گیری استفاده نموده و چکها را طوری انتخاب کند که راس کلی آنها تاریخ مورد نظر شما گردد. برای اینکار میتوانید از دو فقره چک یکی 30 روزه و یکی 60 روزه استفاده کنید که راس آنها می شود 45 روز. عکس این موضوع هم صدق میکند، اگر یک مشتری قرار بوده تا مبلغی را طبق توافق در تاریخ خاصی با شما تسویه کند و اکنون تعدادی چک با مبالغ مختلف و در تاریخهای متنوع به شما داده است، با استفاده از راس گیری چک در اکسل می توانید بدانید که آیا راس مجموع چکهای دریافتی در همان تاریخ توافق شده می باشد یا کمتر یا بیشتر شده است. (با توجه به مثال بالا میتوانید محاسبه کنید)

 

راس گیری چک و فاکتور با نرم افزار اکسل 

در این پست یک فایل ساده و کم حجم آماده کرده ایم که برای راس گیری چک می باشد و به ساده ترین شکل ممکن طراحی شده و در شیت دوم هم آموزش راس گیری قرار گرفته است . امیدواریم از این فایل استفاده لازم را برده باشید.

 

راهنما: بعد از دانلود و اکسترکت کردن یک فایل کنار فایل اصلی وجود دارد بنام Persian Function For EXCEL_V2_1 ، بعد از باز کردن فایل اکسل اصلی این فایل را از قسمت Add-ins برنامه اکسل فراخوانی کنید تا توابع فارسی را بخوبی پشتیبانی کند و بتوانید از اکسل ساخته شده استفاده لازم را ببرید.

 

 

پیشنهاد می شود : چرا باید از نرم افزار حسابداری استفاده کنیم؟

 

نظرات کاربران

تعداد نظرات : 0