وب سایت آموزش قوانین مالیاتی

در خصوص بخشودگی جرائم بانکی کارخانجات چای

بازگشت دانلود اپلیکیشن
  • وضعیت : نامشخص است
  • دسته بندی ها : تصویب نامه و تصمیم نامه ها

  • تاریخ بخشنامه : ۱۳۸۳/۰۲/۲۶

  • 8602--ت-30585هـ شماره بخشنامه :

در صورتی که فایل پیوست، متن بخشنامه، شماره و یا هر قسمتی از بخشنامه دارای خطا می باشد در کادر توضیحات وارد نمایید.

بانک جامع بخشنامه ها

آموزش مالیات

شماره: 8602/ ت 30585هـ
تاریخ: 1383/02/26
پیوست:
هیأت وزیران در جلسه مورخ 1383/02/26 بنا به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های جهاد کشاورزی، بازرگانی، امور اقتصادی و دارایی، تعاون، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب نمود:
1- جهت تعیین تکلیف تسهیلات دریافتی کارخانجات چای در سال های 1379 لغایت 1382 بر اساس ماده (4) تصویب نامه شماره 55338/ت 23938هـ مورخ 1379/12/03 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور موافقت خود را با تأمین و پرداخت سی درصد (30%) سود متعلقه سالیانه تسهیلات پرداختی سال های مذکور به کارخانجات را به بانک عامل (بانک ملی ایران) اعلام نمایند.
2- بانک عامل با رعایت بند (1) این تصویب نامه نسبت به انتقال دین کارخانجات بابت چای فروش نرفته به تشکل های کارخانجات اقدام و با کارخانجات تسویه حساب نماید. تاریخ محاسبه انتقال دین به تشکل ها مورخ 1382/02/28 می باشد.
3- بانک عامل (بانک ملی ایران) به کارخانجات جدید و کارخانجاتی که نسبت به انتقال دین و تسویه حساب اقدام نموده اند در صورت ارائه مفاصاحساب با تأمین وثایق کافی طبق نظر بانک در سال 1383 از منابع داخلی تسهیلات به مدت یک سال پرداخت می نماید.سی درصد (30%) کارمزد متعلقه تسهیلات که بدین منظور پرداخت می گردد توسط دولت (سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ) تأمین و در وجه بانک عامل پرداخت خواهد شد.
4- شورای پول و اعتبار تسهیلات مورد نیاز کارخانجاتی را که با بانک عامل تسویه نموده اند از طریق بانک عامل در اختیار آنها قرار خواهد داد.
5- مسئولیت تولید و فروش چای تولیدی به عهده کارخانه های چای سازی است،کارخانجات باید ترتیبی اتخاذ نمایند که چای را با کیفیت و استاندارد مطلوب و قابل عرضه به بازار، تولید نمایند.
6- وزارت بازرگانی به میزان هفت هزار(7،000) تن چای مخلوط داخلی و خارجی با استاندارد و کیفیت مناسب در سبد حمایتی غیر نقدی کارمندی، کارگری، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی منظور و توزیع می نماید.
7- بانک ملی ایران با رعایت مقررات مربوط، شش درصد (6%) اضافه جریمه تأخیر تأدیه تسهیلات پرداختی به کارخانجات چای را در صورتی که از ابلاغ تصویب این تصویب نامه به مدت دو ماه نسبت به تسویه حساب اقدام نمایند، مورد بخشودگی قرار دهد.
محمد رضا عارف
معاون اول رئیس جمهور
دانلود پی دی اف
فایل پیوست

نظرات کاربران

تعداد نظرات : 0