وب سایت آموزش قوانین مالیاتی

عدم اجرای ماده229 قانون مالیاتها- منبع مالیات: مشاغل- اداره کل مربوط: غرب تهران

بازگشت دانلود اپلیکیشن
  • وضعیت : نامشخص است
  • دسته بندی ها : نمونه آراء شعب

  • تاریخ بخشنامه : ۱۳۸۲/۰۸/۲۸

  • 201-6588 شماره بخشنامه :

در صورتی که فایل پیوست، متن بخشنامه، شماره و یا هر قسمتی از بخشنامه دارای خطا می باشد در کادر توضیحات وارد نمایید.

بانک جامع بخشنامه ها

آموزش مالیات

شماره:6588/ 201
تاریخ: 28/08/1382
پیوست:


شماره و تاریخ رأی مورد واخواهی: 8/677 مورخ 12/11/81
مربوط به مالیات بر درآمد مشاغل
سال عملکرد: 79
شماره حوزه مالیاتی 241
شماره سرممیزی مالیاتی
سازمان امور اقتصادی و دارائی استان
اداره امور مالیاتی شهرستان
اداره کل مالیاتهای غرب تهران
تاریخ ابلاغ رأی: 26/1/82
شماره و تاریخ ثبت شکایت 1303- 201-24/2/82


خلاصه واخواهی: 1- کلیه فعالیتهای حق العملکاران در گمرک با توجه به درج شماره کارت بازرگانی و کد اقتصادی در اظهارنامه گمرکی مستقیما از کامپیوتر گمرک به کامپیوتر وزارت دارائی منتقل گردیده، بنابراین هیچگونه درآمدی که مشخص نباشد وجود نخواهد داشت.
2- ممیز محترم علاوه بر محاسبه درآمد مشمول مالیات از لیست کامپیوتری مبالغی اضافی که چندین برابر درآمد واقعی باشد بدون ارائه هیچگونه دلائل و قرائن مستند، منظور نموده اند که در این مورد برخلاف تبصره 2 ماده 97 می باشد.
3- هیاتهای محترم بدوی و تجدید نظر متاسفانه بدون آنکه به موضوع مورد تقاضای مودی رسیدگی نمایند همچنانکه در رأی صادره معلوم است قید نموده اند که به منظور حل اختلاف و تسریع در امر رسیدگی و اختتام پرونده 20% از درآمد مشمول مالیات کسر گردد که این مورد نیز با مفاد ماده 248 منافات دارد.
بنا به مراتب تقاضای رسیدگی دارد.
رأی: نظر به اینکه مودی علیرغم تکلیف قانونی به جای تسلیم اظهارنامه و صورتهای مالی متکی به دفتر قانونی، فقط به تسلیم اظهارنامه سفید(بدون درج اطلاعات ضروری) اکتفا نموده و با وجود دعوت از وی برای ارائه اسناد و مدارک مربوط به فعالیت، خودداری کرده است،علیهذا صرف تمسک به فهرست رایانه ای که توسط سازمان گمرک ارسال می شود، کفایت از ایفای تکالیف قانونی نامبرده را نمی نماید و به استناد صدر ماده 229 قانون مالیاتهای مستقیم قابل قبول در جهت رد برگ تشخیص مالیات یا تعدیل درآمد مشمول مالیات نمی باشد. بنا به مراتب فوق و اینکه در نهایت هیات حل اختلاف مالیاتی تجدید نظر رأی بر تعدیل درآمد مشمول مالیات نیز داده است، شکایت شاکی را وارد ندانسته، رد آن را اعلام می دارد.

اسماعیل ملکان
محمد رزاقی
علی اصغر زندی فائز
دانلود پی دی اف
فایل پیوست

نظرات کاربران

تعداد نظرات : 0